Potahové materiály

a vhodná údržba


Čalounění je dostupné v široké nabídce barev, od kůže vybrané z nejlepších usní ve světě s ohledem na přísné zpracování ve skupině italských zkušeben, přes revoluční Dreamfibre ultramikrovlákno, které je sametové na dotek a nanejvýš praktické, až k vytříbeným kolekcím látek z těch nejlepších textilních závodů Itálie.Kůže

Kožené čalounění vyjadřuje přirozenou ušlechtilost. Tento vysoce ceněný materiál nemá jen dlouhou živostnost, ale jeho vzhled se časem dokonce zlepšuje. Je silný, pružný a přirozeně přijímá tvar vašeho těla pro co možná nejvyšší pohodlí.
Studené v létě a teplé v zimě je kožené čalounění snadné na údržbu. Natuzzi, jeden ze světově nejznámějších výrobců kožených sedaček, vám nabízí výběr kožených potahů ve dvou skupinách: Natural a Protecta.

Provedení protecta znamená, že jde o kůži pokrytou tenkou ochrannou vrstvou, která chrání před skvrnami od nápojů, oleje, kosmetiky, jídla. Nečistoty snadno odstraníme roztokem vlažné mýdlové vody. Zhruba po roce a půl až dvou je vhodné ochrannou vrstvu obnovit za pomoci ochranného prostředku, který je obsažen v čistící sadě na kůže.
Tuto sadu lze zakoupit v prodejně Natuzzi Italia za 830 Kč.

Provedení natural označuje kůži přírodního typu, které ochrannou vrstvu nemají. Tyto pohovky jsou choulostivější na zacházení, nicméně mají přírodnější vzhled, zjevnou žilnatost, zrnitost, patinu a rozdíly v barvě. To vše je známka vysoké kvality a mnozí si těchto odlišností vysoce cení. V případě polití tekutinou odstraníme skvrnu bílou jemnou utěrkou nebo absorpčním papírem. Povrch kůže nesmíme v tomto případě namočit (nedoporučuje se mýdlová voda), na skvrnu příliš netlačíme, třeme ji od vnějšího konce do středu.Mikrovlákno a látky

Naše vlákna jsou příjemná na pohled in a dotek. Látkové potahy mají svůj půvab v každém stehu, v každém spoji, v každé niti. Pro naše pohovky vybíráme pouze potahy od nejlepších dodavatelů světa a podrobujeme je přísným testům kvality v našich laboratořích pro výzkum a vývoj. Jelikož se nespokojujeme pouze s kvalitou a náročností technologie zpracování vláken, obohacujeme neustále naši kolekci rozličnými vzory podle nejnovějších módních trendů.

Mikrovlákno je skupina technologicky vyspělých potahů, vyráběných výlučně pro Natuzzi Italia. Kombinují originální krásu, trvanlivost, omyvatelnost, snadnou péči a sametový povrch ve výběru nádherných barev. Jsou vhodné pro ty, kteří upřednostňují neformální styl života, ale stále přitom trvají na nádechu elegance.

Tkané látky jsou různorodé a přirozeně přizpůsobivé všem typům interiérů. Praktické, odolné a dobře čistitelné jsou látky, které pochází od prvotřídních světových výrobců. V kolekci tkaných látek Natuzzi Italia naleznete barvy od přírodních odstínů lněného plátna po syté barvy ozdobných materiálů až k jemným směsím bavlny.

Čistící sadu na tkaniny lze zakoupit v prodejně Natuzzi Italia za 760 Kč.Ke stažení

Informacní příručka Natuzzi Italia

  • formát: PDF
  • velikost: 6,0 Mb

Jak pečovat o pohovku po jejím doručení

  • formát: MPG (video)
  • velikost: 14,5 Mb