Mramor, kámen

 

Přírodní znaky mramoru a kamene

Žula, mramor a všechny druhy kamene jsou krásné přírodní produkty, které se získávají přímo z planety Země. Každá jednotlivá deska přírodního kamene vypadá trochu jinak. Přesto zde existují některé přirozené vlastnosti, kterým se nelze vyhnout:

1. Jamky - Některé kameny mají jamky a jiné ne, záleží přímo na minerálním složení kamene. V některých případech ucítíte takové jamky hmatem, když přejedete dlaní po kameni. Tyto důlky se nebudou nijak prohlubovat a byly součástí výrobku již v okamžiku zakoupení. Co přesně je jamka v kameni? Jáma je mezera v minerálním složení nebo mezi krystaly.

2. Pukliny - Stejně jako jamky, jsou i pukliny přirozenou součástí všech kamenů. Puklina vypadá jako prasklina, ale nejedná se o prasklinu. Vzniká působením tepla a tlaku při formování kamene.

3. Odstíny barev - mramor je ze své podstaty neopakovatelný, právě proto, že chromatické podání, v němž se vyskytují velmi rozmanité odstíny a „nuance“, nelze napodobit, natož kopírovat. Proto prosím považujte všechny odchylky odstínů, povrchu a rozložení, které se vyskytují ve vašem výrobku, za normální a přirozenou vlastnost materiálu, protože tyto odchylky mohou vznikat v důsledku přirozených vlastností materiálu a nelze je považovat za vadu.

 

 

Mramory a kameny v nabídce

 

Absolut Black Granite (černá žula)


Jedná se o jeden z nejtmavších druhů přírodního kamene na světě. Černá žula v tmavých tónech se označuje jako „Absolut Black Granite“.
Žula se většinou používá na venkovní dlažby, obklady stěn, pracovní desky či desky toaletních stolků.
Kámen afrického původu (Zimbabwe). Naše desky mají matnou a kartáčovanou povrchovou úpravu vytvořenou pomocí speciálních diamantových kartáčů. Jsou opatřeny také konečnou vodoodpudivou úpravou povrchu.

 


 

Zelený mramor Antigua


Jedná se o mramor, který má zelené zbarvení s bílými žilkami, případně s odstíny přecházejícími do žluté. Tento kámen se vyznačuje poměrně konzistentní strukturou žilkování.
Zelený mramor Antigua je druh zeleného mramoru, který se těží Íránu. Nazývá se také zelený mramor Antigua, perský zelený mramor, perský zelený mramor Antigua, íránský zelený mramor Antigua, zelený perský mramor, klasický zelený mramor nebo jen zelený mramor.
Zelený mramor Antigua používaný na našich výrobcích má matnou a kartáčovanou povrchovou úpravu, a je opatřen také konečnou vodoodpudivou úpravou povrchu.

 


 

Lesklý zelený mramor Calcatta


Vzácný zelený mramor Calacatta s bílým podkladem a žilkami v chromatických variacích, jež hrají v různých odstínech zelené.
Struktura žilek se v deskách průběžně mění a umožňuje, aby se části s výraznými žilkami střídaly s částmi s velkými bílými plochami, čímž vzniká zvláštní oblázkové zrno.
Mramor orientálního původu speciálně zpracovávaný v Itálii.

Vzhledem k tomu, že se jedná o sedimentární pískovec, obsahuje také různé druhy krystalů a šedých kamenů rozložených nehomogenním způsobem, které považujeme za specifickou vlastnost tohoto typu mramoru.
Desky mají lesklou povrchovou úpravu. Jsou opatřeny také konečnou vodoodpudivou úpravou povrchu.
Pro správnou péči o mramor doporučujeme, abyste pokud možno zamezili rozlití kyselých tekutin, jako jsou nealkoholické nápoje, alkohol, olej, víno, ocet a citrusové plody, a pokud k němu dojde, abyste vylitou tekutinu okamžitě utřeli, aby nedošlo k poškození povrchu.

 


 

Matný starorůžový mramor Antique


Starorůžový mramor je vápenec brekciovitého vzhledu se spárami neurčitého tvaru béžové nebo světle zelené barvy, které jsou vmíseny do starorůžové matrice, jež dala tomuto mramoru jeho specifický název.
Tento překrásný kámen italského původu se objevuje v mnoha různých chromatických odstínech. U růžového mramoru Antique běžně nacházíme bělavé žilky, které se někdy rozšiřují a vytvářejí těla s malovaným vzorem.
Tento typ mramoru se v historii často používal spolu s dalšími materiály pro architektonická díla v podobě soukromých vil a kostelů v Itálii, kde se ve starých historických obydlích dosud můžeme setkat s několika příklady použití růžového mramoru Antique.

 


 

Lesklý fialový mramor


Bílo-fialový mramor z Turecka je díky své obzvláště žilkované struktuře vhodný do interiérů, kde působí přirozeně a elegantně.
Má výrazné žilkování s chromatickými variacemi od fialové po černou. Na některých deskách se mohou objevovat vnitřní odstíny směrem k béžové.
Desky mají lesklou povrchovou úpravu a jsou opatřeny také konečnou vodoodpudivou úpravou povrchu.

 


 

Mramor Invisible Grey


Mramor italského původu. Podobně jako na obraze, i na kameni Invisible Grey nacházíme jedinečný a individuální vzor, který působí dojmem značné roztříštěnosti. Velice silně tak navozuje pocit soudržnosti vašeho domova.
Když vaše oči sledují jemné linie tmavě šedé barvy kontrastující se světlem, snadno se ponoříte do pocitu jistoty.
Dramatická intenzita kamene Invisible Grey vyvolává projevy silných a smysluplných vzpomínek, což z tohoto materiálu činí nádherný doplněk každého prostředí.

 


 

Mramor Sahara Noir


Sahara Noir je jedním z nejelegantnějších druhů mramoru. Díky černému základu protkanému zlatavými a bílými žilkami je Sahara Noir ideální pro luxusní prostředí.
Mramor vzniká procesem metamorfózy sedimentárních hornin. Jeho různobarevnost vychází z přítomnosti různých minerálů, které se navzájem překrývají, jako by se jednalo o řemeslně zpracovaný výrobek, a vytvářejí odstíny a žilky, jež po celá tisíciletí zkrášlují domy a budovy nejrůznějších období a stylů.

 


 

Athens Silver Cream


Athens Silver Cream je kámen neutrálního vzhledu, který však rozhodně není obyčejný či nudný.
Tento atraktivní mramor světle krémové barvy se vyznačuje vláknitým pruhovaným vzorem, který je zároveň jemný i výrazný. Kámen má přirozeně se vyskytující příčné žilky a výrobek nelze zakoupit bez nich. Jedná se o součást přirozené krásy kamene. Nepovažujte prosím žilkování za praskliny či nedokonalost.

 


 

Stardust Terrazzo


Jedná se o aglomerát složený ze vzácné směsi mramoru a pryskyřičných zrn, jež jsou pečlivě vybírána a přizpůsobována podle barvy a velikosti speciálně pro Natuzzi. Materiál se následně povrchově upraví a vyhladí.
Lze ocenit dovednou kombinaci mramorových materiálů ve velkém měřítku s materiály v mikroměřítku, které se vyznačují duhovými barvami pro modernější a prestižnější vzhled.
Hrana desky je zakončena zaobleným zkosením. Tento materiál je mimořádně odolný proti oděru a je chromaticky homogenní.
Pracovní deska z kamene Stardust Terrazzo evokuje tzv. „benátskou terasu“, která představuje výrobek uznávaný po celém světě jako umělecký a kulturní symbol typický pro toto území a pro italskou výrobu.

 


 

Kámen Fossena


Vápenec severoafrického původu, který se těží v Tunisku. Jedná se o kámen s kompaktním a homogenním pozadím, který má šedou/hnědou barvu. Tento materiál vyniká svým minimalistickým vzhledem, umocněným jeho homogenní a jednotnou strukturou.
Povrch kamene Fossena oživují prchavé stíny rezavé barvy a jemné žilky v barvě slonové kosti. Dalším znakem tohoto materiálu je přítomnost některých bílých solí nebo tmavých skvrn. Šedý vápenec Fossena je sedimentární kámen mořského původu a skládá se téměř výhradně z minerálu kalcitu. V malém množství může obsahovat také dolomit, křemen a jiné jílové minerály. Tyto minerální nebo organické přísady dodávají tomuto vápenci různorodé zabarvení.

 


 

Kámen Travertino Titanium


Titanový travertin je speciální variantou klasických travertinů. Pochází z Íránu a vyznačuje se nápadně hnědou barvou, která může mít různé odstíny šedé.
Tento materiál se stále častěji používá v prostředí s moderním designem a často se kombinuje s ocelí a betonem.
Travertin patří do skupiny vápenců a je to sedimentární kámen kontinentálního původu. Travertin je monominerální hornina, tedy hornina složená z jediného minerálu. Přesněji řečeno, jeho hlavní složkou je kalcit. Může obsahovat také jílové minerály, hematit, limonit a křemen. Právě proto se u něj objevují různé barevné variace.
Díky své měkkosti je snadno zpracovatelný a vhodný zejména pro vnitřní použití.

 


 

Bio-Malta


Bio-Malta je dekorativní hmota s matnou strukturou a velmi dobrými technickými vlastnostmi.

BIOKOMPATIBILITA A EKOLOGICKÁ UDRŽITELNOST
Tento koncept odkazuje na schopnost pryskyřičných nátěrů dokonale se přizpůsobit prostředí v naprosté harmonii a je udržitelnější díky nižšímu dopadu na  životní prostředí, který mají ve srovnání s jinými používanými materiály. Bio-Malta je nátěr skládající se z jednosložkové malty ve vodní emulzi a přírodních plniv, jako je křemen, mramor, recyklované sklo a cocciopesto - díky tomu je naše pryskyřice šetrná k životnímu prostředí. Biokompatibilní a ekologicky udržitelná povrchová úprava, která je bez zápachu a netoxická, odolná proti skvrnám, neklouže a snadno se udržuje. Bio-Malta použitá v tomto projektu je vodná směs jednotlivých složek s přírodními materiály, jako je křemen, terakotový prášek, mramor, perleť atd., Travertino Titanium o tloušťce přibližně 2 mm.

Aplikace těchto materiálů se provádí zcela manuálně. Výsledek se vyznačuje více či méně zřetelnými znaky, které z něj činí jedinečné a rafinované řešení.
Vysoce specializovaní řemeslníci pracují pečlivě a s vynaložením veškeré své zručnosti na každém jednotlivém kusu, aby zaručili výsledek absolutní kvality.

IAQ - KVALITA VNITŘNÍHO OVZDUŠÍ
Pohoda každého prostředí, ve kterém žijeme, začíná u vzduchu, který dýcháme a který musí být zdravý.
Použitá povrchová úprava Bio-Malta neabsorbuje znečišťující látky, neuvolňuje prašné zbytky a nepodporuje růst škodlivých mikroorganismů.

NEOBSAHUJE BPA
Bio-malta neobsahuje žádný bisfenol A.
V průběhu let se ukázalo, že expozice bisfenolu může změnit činnost endokrinního systému, a proto může mít při vysokých dávkách negativní účinky na zdraví. Bisfenol A může mít také škodlivé účinky na srdce a je spojován s řadou dalších onemocnění.

HACCP A KONTAKT S POTRAVINAMI
Tyto dvě vlastnosti jsou velmi důležité, protože díky nim jsou povrchy s povrchovou úpravou Bio-Malta vhodné do každé místnosti v domě, zejména do kuchyně. Tato povrchová úprava je obzvláště hygienická také proto, že neumožňuje množení bakterií a plísní a je odolná vůči běžným mycím prostředkům.

ODOLNOST PROTI SKVRNÁM
Při testech odolnosti proti skvrnám provedených s různými látkami, jako je káva, víno, čaj, ocet, olej a citron, nebyla Bio-malta nijak poškozena.

ODOLNOST VŮČI SVĚTLU
Bio-Malta se skládá z vybraných surovin, což zaručuje, že tato povrchová úprava nepodléhá estetickým ani chromatickým změnám v důsledku vystavení UV záření podle laboratorních testů provedených metodou „urychleného stárnutí pomocí UV lampy ASTM G154-16“.

PÉČE A ÚDRŽBA
Povrchová úprava Bio-Malta nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Lze čistit utěrkou z mikrovlákna s použitím běžného neutrálního čistícího prostředku.