BYBORRE® pro NATUZZI ITALIA

REVOLUČNÍ PROJEKT

Tkanina, která ztělesňuje dědictví Puglie a DNA značky, a svědčí o vizi Natuzzi pro budoucnost.

Pletenina je směsí nejjemnější vlny a recyklovaných nití, díky nimž je extrémně odolná, pevná a zároveň luxusní, pohodlná a naprosto ekologicky udržitelná.

 

 

BYBORRE®
pro NATUZZI ITALIA

Látka vyrobena z recyklované polyesterové příze získané z plastových lahví po spotřebě, lokálně vyráběných v severní Itálii. Recyklovaný polyester vyžaduje méně stupňů zpracování a během výrobního procesu spotřebovává méně energie, výsledkem je značné snížení emisí uhlíku ve srovnání s původním polyesterem. Použití tohoto vlákna na zadní straně látky zvyšuje její trvanlivost a vhodnost pro čalounění. Pro pohovky a křesla s bezkonkurenční estetikou a funkčností.

BORRE
AKKERSDIJK

Borre Akkersdijk je nizozemský textilní designér a zakladatel studia pro inovaci tkanin ByBorre. Narodil se v nizozemském Wamelu. Vystudoval módní design na Fashion Institute of Technology v New Yorku a v roce 2009 získal bakalářský titul v oboru Man and Identity na Design Academy Eindhoven v pařížské designové poradenské kanceláři Studio Edelkoort. Začal s BYBORRE v roce 2010, nejprve se poradil se značkami jako Nike a Louis Vuitton, než se rozhodl zaměřit se výhradně na vývoj svých nyní podpisových 3D pletenin. V roce 2012 byl oceněn Young Designer of the Year na Dutch Design Awards. Výzkum budoucnosti módy a integrovaných technologií vyústil v prezentace na South by Southwest, Bejing Designweek a Salone del Mobile Milano a publikace v časopise Wired a Fast Company Magazine. Dnes je BYBORRE studio plné široké škály strojů a týmu specialistů ze všech koutů textilního průmyslu.

SPOLEČNĚ
INOVOVAT

Spolupráce s ByBorre, nejdůležitějším ateliérem pro inovace textilu na světě se sídlem v Amsterdamu, vychází z hlubokého přesvědčení, že inovace by se neměla omezovat pouze na práci se slavnými osobnostmi nebo s nejplodnějšími mozky současného světa designu, ale spíše na to vést společnost k přehodnocení celého výrobního procesu od samého začátku s novým a radikálním přístupem kombinujícím kvalitu a udržitelnost na nejvyšší úrovni.

SVĚTOVĚ UNIKÁTNÍ
3D™ LÁTKA.

Natuzzi a nizozemské studio vytvořili exkluzivní látku, která ztělesňuje srdce a duši Puglie, inspirativní múzy myšlení, které je základem celé obchodní strategie Natuzzi. Světově unikátní 3D™ látka se vzorem, který připomíná neustále se měnící dynamiku vody a vzdává hold středomoří, jehož vody - jako most - spojují a propojují země, národy a kultury po tisíce let a vytvářejí životní styl v souladu s přírodou, krásou a lidmi.

BYBORRE® pro NATUZZI ITALIA

BYBORRE® je oboustranná tkanina, která je k dispozici v pěti barevných provedeních a která na přední a zadní straně využívá kombinaci různých přízí. Lícní strana úpletu je z příze kombinující vlnu se syntetickými vlákny - má vysokou kvalitu zpracování pro použití v čalounění, protože má speciální odolnost proti oděru díky své technologii.
Zadní strana sice není vidět, ale není o nic méně důležitá, protože je stejně zodpovědná za pevnost, tuhost a překrytí.

 

 

BÝT PRVNÍ SVĚTOVOU ZNAČKOU DOMÁCÍHO DESIGNU, ABY SE S NÍ SPOLUPRACOVALO, JE SKVĚLÝM ZDROJEM HRDOSTI, A DEMONSTRUJE JAK MOC NATUZZI SVOU STRATEGICKOU A KREATIVNÍ VIZI PROJEKTUJE DO BUDOUCNOSTI.
PASQUALE JR NATUZZI,
KREATIVNÍ ŘEDITEL NATUZZI

 

 

Vzorník potahů ke stažení